Mindannyian tapasztaljuk itt, a nyugati civilizáció zaklatott világában azt, hogy alig van időnk, folyton sietni kell, különböző határidők és időpontok szorításában élünk. Egyre gyorsuló tempóban rohanunk. Mára egyre több médium foglalkozik e jelenséggel aggódva: hova rohan a világ?
Mi mást kérdeztünk. Azt, hogy MIÉRT rohan?
Az általunk, évtizedes kutató munkával talált választ tettük közzé ezeken az oldalakon, melyen folyamatosan közöljük az újabb eredményeket is. Kutatásunk közben ugyanis más kérdésekre is fény derült. Arra, hogy mióta rohan. Arra, hogy mitől rohan. És arra is, hogy ezt az eszeveszett iramot, mely extrém magasságokba emeli a stresszt, civilizációs betegségek sorával terhelve életünket, miként lehet egy természetesebb, harmonikusabb, egészséges ritmusra váltani.
Aki részletesebben szeretne tájékozódni a projektünk gondolati hátteréről, eredményeinkről, megállapításainkról és az általunk javasolt lehetséges megoldásokról, látogasson el blogunkba ott olvashat minderről bővebben.
Az alábbi videókban pedig olyan riportok hangzanak el, ahol szakértőket (pszichológus, orvos, tanár stb.) kérdeztünk meg az általunk kidolgozott megoldásnak, a természet-alapú időszemléletnek az oktatásba történő beillesztéséről, hatásáról és lehetőségeiről.
Valamint köszönjük a Mensa HungarIQa (a világ legintelligensebb 2%-ba tartozó embereket tömörítő nemzetközi Mensa-szervezet magyar tagozata) intelligencia kutatással-fejlesztéssel és tehetség-gondozással foglalkozó tagjainak aktív részvételét a projektben.
Filmünk az egységnyi időszakok által jelzett természeti állapotok, természetes viselkedési minőségek megállapításának, jelzésének kialakulását mutatja be. A mezopotámiai sumerok az ókorban, a természettel összhangban élő társadalmak idején alkották meg azt az időszemléletet és mértékrendszert, mely máig él hagyományainkban és kalendáriumainkban. A technikai forradalom azonban mára megváltoztatta a civilizációt. Zaklatott, rohanó világot alakított ki, elszakadva az idő természetes harmóniájától. A stresszes, hajszolt életvitel civilizációs betegségek forrása. Kultúránk ősi hagyatékának mélységes harmóniája azonban talán még ma is segíthet egy természetesebb időszemlélet megtalálásában.
Ebben kívánunk segítséget nyújtani a tudatosabb idő- és életszemléletet, lényeglátó gondolkodást fejlesztő, messzire ható összefüggések felismerését segítő módszerünk és eszközeink által.